Wycieczki Węgry Bieszczady – dlaczego warto skorzystać?

Wycieczki Węgry Bieszczady stają się coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten kraj znajduje się stosunkowo blisko Polski, a może zachwycić zarówno zabytkami, jedzeniem oraz elementami naturalnymi, które znajdują się na terenie Węgier. Zdecydowanie jest to kraj, do której warto się wybrać choćby na jeden dzień.

Wycieczki Węgry Bieszczady - warto

Wycieczki Węgry Bieszczady – co zwiedzieć?

Przede wszystkim Węgry mają jedną dużą zaletę, a mianowicie oferują bardzo wiele pod względem turystycznym. Znam naprawdę dużo osób, które nienawidzą zwiedzania różnego rodzaju miast, a za to uwielbiają przyrodę i atrakcyjne widoki. Węgry oferują wiele miejsc zarówno dla jednej i drugiej grupy zwiedzających. Mówiąc o Węgrach nie sposób pominąć basenów termalnych, które są rewelacyjne. Znajdują się zarówno w stolicy kraju, czyli Budapeszcie, jak i w innych miejscowościach. Tak naprawdę, nie ważne gdzie się pojedzie, tam będą omawiane baseny termalne. Warto jednak wiedzieć, że występują one w różnych formach. Niewątpliwie najbardziej atrakcyjne są te, które znajdują się w naturalnych skalnych labiryntach, a co więcej trzeba dodać, że są unikatowe na skalę światową!

Co więcej, tego typu basenu znajdują się dosyć blisko granicy z naszym krajem i jeśli mieszkasz w Bieszczadach, to bez problemu możesz zrobić jednodniową wycieczkę, aby z nich skorzystać. Warto też wiedzieć, że baseny termalne zazwyczaj podzielone są na dwie części – wewnętrzną oraz zewnętrzną. Temperatura wody jest ciepła i osiąga od 30 do 40 stopni Celsjusza.

Wycieczki Węgry Bieszczady – Co jeszcze warto zwiedzić?

Kolejną naturalną atrakcją jest olbrzymie jezioro, które przez niektórych nazywane jest Węgierskim morzem. Nic w tym dziwnego, ponieważ naprawdę jest duże, a jego nazwa to Balaton. Bardzo chętnie przyjeżdżają tam Niemcy oraz Austriacy, którzy również zachwycają się pięknem tegoż miejsca. Nad Balatonem znajduje się wiele urokliwych miejscowości, w których można znaleźć wiele miejsc noclegowych.

Kuchnia

Na Węgry również warto udać się, aby spróbować kuchni Węgierskiej, która wyróżnia się aromatem i smakiem. Jedną z popularnych potraw, która również występuje w Polsce jest leczo, czyli mieszkanka sezonowych warzyw, która jest odpowiednio przyprawiona. Niemniej jednak najbardziej znaną potrawą jest gulasz,  do którego często podawane są galuszki, czyli ręcznie robione małe kluseczki.

Wycieczki Węgry Bieszczady - gdzie pojechac

Wino to obowiązkowa rzecz na Węgrzech

Kolejnym ważnym elementem Węgrzech jest wino, które znane jest na skale światową. Kraj ten słynie z różnego rodzaju winnic oraz lokalnych piwniczek. Wybierając się na wycieczki Węgry Bieszczady warto udać się do urokliwych węgierskich piwniczek, w których można odbyć degustację win, która połączona jest z kolacją. Jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie czasu, aby zanurzyć się w smakach tak bliskiego dla Polski kraju. Jednocześnie w takich miejscach można spotkać wielu Węgrów, którzy pozytywnie nastawieni są do turystów. Z chęcią opowiadają o swoich zwyczajach oraz polecają różnego rodzaju restauracje lub miejsca do odwiedzenia.