Sprzątanie biur Poznań – dlaczego warto zatrudnić zewnętrzną firmę

Sprzątanie biur Poznań to coraz częściej wyszukiwana fraza w Google przez przedsiębiorców. Jest to spowodowane tym, że obecnie zatrudnianie sprzątaczki na pełen etat jest już nieopłacalne. Wiele firm szuka sprawdzonych ofert na sprzątanie, ponieważ raczej nikt nie lubi pracować w zaniedbanym biurze. Niektórzy jednak idą inną drogą i w ich biurach sprzątają po prostu pracownicy, jednak to nie jest dobre rozwiązanie.

Sprzątanie biur Poznań

Sprzątanie biur Poznań

Jeszcze kilka lat temu popularnym schematem w firmach było to, że pracownicy pod koniec pracy zaczynali sprzątać biuro. Co więcej, w dalszym ciągu można spotkać się z takimi zakładami pracy, w których jest to praktykowane, lecz tak naprawdę jest to coraz rzadszy widok. Dzieje się tak, ponieważ na wielu stanowiskach praca wykonywana dla klientów jest o wiele bardziej wartościowa i dla pracodawcy jest nieopłacalne, aby pracownik sprzątał, zamiast wykonywać swoją pracę.

Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, że w Polsce to sam pracodawca ma obowiązek dbania o czystość, w miejscu, w którym pracują jego pracownicy. Zazwyczaj jednak starają się to oddelegować swoim pracownikom lub zatrudniając zewnętrzną firmę. Co więcej, według badań w czystym biurze pracownicy są bardziej efektywni. Myślę, że może to być prawda, lecz warto jeszcze dodać, iż w biurze, w którym panuje porządek, można w każdej chwili umówić się na spotkanie ze stałym lub potencjalnym klientem. Czyste biuro daje w pewnym sensie komfort psychiczny, dlatego ważne jest to, aby utrzymywać je w należytym porządku.

Kogo zatrudnić?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto zatrudnić firmę sprzątającą, czy może jednak osobę fizyczną, bowiem takich ogłoszeń w sieci nie brakuje. Jest to ciężka decyzja, lecz tak naprawdę w przypadku sprzątania biura, to rozsądniejszym krokiem jest zaufanie firmie sprzątającej. Po pierwsze profesjonalne firmy sprzątające posiadają specjalne ubezpieczenie, które powoduje, że nawet w przypadku jakiejś przykrej sytuacji, gdy zostanie uszkodzony jakiś przedmiot, nie trzeba się martwić. Warto też dodać, że zatrudniając osobę fizyczną, tak naprawdę nie wiadomo, kim ona jest. Nie znajdziemy na jej temat za wiele informacji. Firmy sprzątające, które istnieją na rynku kilka lat, mają wyrobioną opinię i markę, wiadomo, czego można się po nich spodziewać oraz wystawiają faktury VAT.

Sprzątanie biur Poznań - warto

Sprzątanie biur Poznań – komu zaufać

Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku jest wiele firm sprzątających to ciężko wybrać tą jedną najlepszą. Wydaje mi się jednak, że najrozsądniejszym wyborem jest zaufanie marce Moppy. Istnieją oni już wiele lat i w tym czasie zdążyli podbić trzy rynki: Wrocławski, Poznański oraz Krakowski. Co więcej, jako jedna z nielicznych firm zatrudniają swoich własnych pracowników, których szkolą i poddają ścisłej selekcji. Jeśli sprzątanie biur Poznań to tylko Moppy.