Ekologiczne słomki, czyli eko papierowe słomki

Ekologiczne słomki

Dla wielu osób pewnie będzie to zaskoczeniem, ale słomki wykonane z plastiku, nie są jedynymi słomkami dostępnymi na rynku. Do wyboru istnieje wiele rodzajów. Możemy swój wybór uzależnić od upodobań, wygody oraz budżetu. Ekologiczne słomki są wykonane z wielu rozmaitych materiałów.

Papierowe słomki

Najpopularniejsze ekologiczne słomki, to papierowe słomki. Tutaj można je znaleźć: https://papierowe.slomki.biz/. Są one przeznaczone do jednorazowego użytku. Są wystarczająco sztywne by spożywać swój ulubiony sok, oraz wystarczająco miękkie by nie skaleczyć się nimi. Są kolorowe i ozdobione w wzorki. Stanowią idealny zamiennik tych plastikowych, w szczególności w kontekście dzieci, które lubią kolory. Bardzo łatwo ulegają biodegradacji, oraz kompostowaniu. Coraz częściej pojawiają się w ofertach międzynarodowych korporacjach. Na przykład w ofertach McDonalda w Wielkiej Brytanii, oraz sieci kawiarni Starbucks. Nawet Unia Europejska w celu walki z plastikiem i zanieczyszczaniem naszego globu, zainteresowała się tematem. Prowadzi kampanie ograniczenia zużycia plastiku. Na przykład zastąpienia papierowymi słomkami, tych wyprodukowanych z tworzyw sztucznych.

Można je zjeść

Jeśli są tu jacyś smakosze, to na pewno zaciekawi ich temat słomek wykonanych z makaronu, które można nawet w niektórych przypadkach zjeść. Są tak samo jak te z papieru, neutralne dla środowiska. Mają parę wad. Kruszą się i nadają do spożywania jedynie zimnych i letnich napojów. Jednak największą ich wadą jest marnotrawienie jedzenie. Najczęściej po wypiciu swojego płynu są po prostu wyrzucane. Oznacza to po prostu marnotrawstwo jedzenia.

Słomka dla milionerów

Wymieniliśmy tutaj do tej pory słomki jednokrotnego użycia, zapominając o tych które nadają się do wielokrotnego. Słomki wykonane z stali nierdzewnej lub szkła idealnie nadają się dla osób które przywiązują się do przedmiotów. Największą zaletą jest ich trwałość. Można je zabrać ze sobą w podróż i rozkoszować się smakiem swoich ulubionych soków. Co ciekawe najstarsza odkryta słomka, sprzed 3000 lat p.n.e., jest złotą rurką, inkrustowaną cennym niebieskim kamieniem lapis lazuli. W dzisiejszych czasach wykonana była by pewnie wyłącznie na zamówienie jakiegoś milionera. Z minusów tutaj trzeba wymienić brak miękkości i elastyczności rurek.

Wybór ekologicznych słomek jest duży. Są słomki, ciekawsze od tych plastikowych i bardziej neutralne dla środowiska. Najprostszym zamiennikiem są słomki papierowe, a to jakie wybierzemy zależy już tylko od nas.

Kategorie Dom