Namioty ogrodowe do Twojego ogródka – jakie wybrać?

namioty ogrodowe

Jakie namioty ogrodowe wybrać do swojego ogrodu? Najlepszy namiot ogrodowy dla Ciebie

Namioty ogrodowe to coraz bardziej popularna forma zadaszeń, wybierana przez osoby mające ogród. Ten fakt już chyba nikogo nie dziwi. Namioty to świetna alternatywa dla postawionej altany. Pawilony ogrodowe, w odróżnieniu od altan można postawić w każdym miejscu w ogrodzie. Altana jest postawiona na stałe i nie można jej ruszyć. Ponadto bardzo często się psuje i trzeba wymieniać drogie drewniane elementy. Namiot ogrodowy ma wiele zalet. W poniższym artykule przedstawimy kilka z nich.

Solidna konstrukcja, którą można łatwo przenosić – namioty ogrodowe budowa

Namioty ogrodowe mają różną konstrukcję. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. W sklepach można nabyć namiot ogrodowy ze stelażem z aluminium, ze stali lub mieszany. Pierwsza konstrukcja jest bardzo lekka i sprawdzi się w tych ogrodach, gdzie nie ma za dużo miejsca. Namioty ogrodowe z taką konstrukcją można łatwo przenosić i składać. Dzięki temu taki namiot nie musi służyć nam tylko jako namiot ogrodowy. Możemy go zabrać ze sobą na działkę, nad morze, na wycieczkę. Namiot ogrodowy z konstrukcji stalowej jest bardzo stabilny i trwały. Można ze spokojem położyć go w jednym miejscu, nie martwiąc się o warunki pogodowe. Idealnie sprawdzi się w ogrodzie na dłużej. Chroni skutecznie przed wiatrem i deszczem. Nie jest w stanie ruszyć go porywisty wiatr czy ulewa.

Konstrukcję aluminiowo-stalową polecamy tym osobom, które nie mogą zdecydować się na jeden z powyższych wyborów. Będzie to zarówno solidna konstrukcja, jak i łatwa do przeniesienia i przewiezienia. Łączy on w sobie zalety obu namiotów. Przestrzegamy jednak przed plastikowymi konstrukcjami. Na początku wydają się świetną alternatywą dla droższych aluminiowych i stalowych wersji, jednak z czasem okazuje się, że nie są one trwałe. Szybko się łamią, wyginają i psują.

twoje namioty ogrodowe

Namioty ogrodowe – materiał i dodatki

Namiot ogrodowy składany może być z różnego rodzaju materiału. My polecamy jak najlepszej jakości materiały, które są wodoodporne. Będzie to gwarancją nieprzemakalności i dzięki swoim właściwościom namiot nie zniszczy się za szybko. Będzie odporny zarówno na deszcz, jak i wiatr, ale także na bawiące się piłką dzieci. Przecież nie raz w ogródku, dzieci kopią piłkę i przez przypadek trafia ona w namiot ogrodowy składany. Namioty ogrodowe mogą być całkowicie zakryte, mieć ściany, okna i drzwi. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy w naszej ogrodzie. Na pewno dużą zaletą jest to, że takie namioty można w trakcie użytkowania dopasowywać do potrzeb. Wszystkie elementy są na rzepy, dzięki czemu jednego dnia możemy mieć namiot ogrodowy składany cały zakryty a innego dnia mieć tylko dach.

Namiot ogrodowy czy parasol – co wybrać?

My zdecydowanie polecamy namioty ogrodowe. Parasole możemy używać tylko do zasłaniania przed słońcem. Jednak wiatr czy deszcz szybko przedostanie się przez taki parasol. Namioty ogrodowe dzięki swojej konstrukcji mogą chronić zarówno przed słońcem, deszczem i wiatrem.

Jak zamontować namiot ogrodowy?

Montaż takiego namiotu ogrodowego jest bardzo prosty. W środku znajduje się instrukcja, która tłumaczy krok po kroku, co należy zrobić. Nie musicie się martwić, że Wam się nie uda. Montaż to bułka z masłem i każdy sobie z nim poradzi. Pewnie nurtuje Was jeszcze pytanie, jak czyścić taki namiot? Jeśli namiot jest dobrej jakości, możecie go spryskać wodą a zabrudzenia przetrzeć szmatką. Ta prosta recepta powinna przynieść pożądany efekt.

 

Każdy chciałby mieć w ogrodzie kawałek cienia i móc schować się przed deszczem i słońcem. Namioty ogrodowe to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich co kochają świeże powietrze.