Perfekt-4, czyli malowanie natryskowe

Perfekt-4 to nowoczesny pistolet przeznaczony ma malowania natryskowego. Jest to jeden z najważniejszych elementów sprzętu, który potrzebny jest do tego typu malowania. W przeciwieństwie do tradycyjnego składa on się z dużo droższego,  ale zarazem wydajniejszego zestawu. Dlaczego warto malować natryskowo?

Perfekt-4

Malowanie natryskowe

Jeszcze nie tak dawno malowanie natryskowe nie było popularne. Spowodowane to było faktem, że do jego realizacji wymagana była duża ilość ciężkiego i drogiego sprzętu. Co więcej, zawierał on bardzo wiele miejsca, przez co jego transport był jeszcze bardziej utrudniony. Nawet, mimo tego, że stosując malowanie natryskowe można oszczędzić 3 razy więcej czasu oraz samej farby, to te argumenty nie przekonywały ekip budowlanych.

Technologia jednak poszła do przodu i obecnie coraz więcej firm oferuje malowanie tą metodą. Tak jak wcześniej wspominałem jest to rewelacyjny sposób malowania, który umożliwia zaoszczędzenie czasu oraz samej farby. Niegdyś było stosowane tylko w dużych domach oraz biurach. Obecnie jednak usługi te potaniały i coraz częściej maluje się natryskowo również mieszkania.

Perfekt-4 do czego jeszcze może służyć?

Co więcej, obecnie natryskowo nie tylko się maluje, a również zabezpiecza drewno i kładzie grunt. Warto też dodać, że niektóre z maszyn pozwalają na nakładanie tynków, co znacząco przyśpiesza remonty. Tak jak wcześniej wspominałem, niegdyś sprzęt do malowania natryskowego był drogi i zajmował wiele miejsca. Obecnie jest już zdecydowanie mniejszy, a technologia zrobiła taki krok na przód, że można go nawet kupić w markecie na wyprzedaży. Oczywiście, nie będzie on bardzo wydajny, lecz wiele osób decyduje się w niego zainwestować.

Warto też dodać, że obecnie można go wypożyczyć i samemu pomalować swoje mieszkanie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to takie proste i wymaga wprawy. Tak naprawdę, to najlepiej poświęcić jedną ścianę do nauki malowania, a następnie pomalować już ją prawidłowo.

Co więcej, należy pamiętać o dodatkowych korzyściach płynących z malowani natryskowego. Mianowicie, aby malować natryskowo wystarczy tylko umyć ściany. Warto, więc skorzystać z tej opcji. Dodatkowym atutem jest możliwość malowania sufitów. Co prawda, aby to zrobić potrzebna jest specjalna przedłużka i mocniejszy regulator ciśnienia, lecz jeśli ktoś miałby chęć wypożyczenia zestawu do malowania natryskowego, to nie będzie to dla niego problemem.

Perfekt-4 malowanie

Perfekt-4 nie tylko pistolet jest ważny

Wiele osób myśli, że najważniejszym elementem w malowaniu natryskowym jest pistolet np. Perfekt-4. Oczywiście, po części jest to prawda, lecz nie do końca tak jest, gdyż ważny jest też aparat ssący i regulator ciśnienia. Należy pamiętać, że bez odpowiednio ciśnienia nie będziemy w stanie uzyskać pożądanego efektu, a samo malowanie będzie trudniejsze.

Zatrudniając firmę budowlana warto dowiedzieć się, czy posiadają oni zestaw do malowani natryskowego, bowiem cały remont może przebiec znacznie szybciej. Warto tez pamiętać, że obecnie wiele małych firm takim zestawem dysponuje, a więc nie powinno być z tym żadnego problemu. Co więcej, warto, aby posiadała ona pistolet Perfekt-4, ponieważ jest to jeden z najlepszych modeli na rynku.