Modna odzież żeglarska

Odzież żeglarska jest specyficzna, ponieważ musi spełniać wiele warunków, aby chronić właściciela przed zwodniczymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak ulewy, silny wiatr, spiekota. Warto jednak pamiętać, że choć żeglarstwo bywa sportem ekstremalnym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podczas wodnych wypraw prezentować się stylowo. Odzież żeglarska to przede wszystkim wykonane z szybkoschnących tkanin legginsy, spodenki
i koszulki. Mają one na celu zapewnić najwyższy komfort podczas żeglugi.

W stronę słońca

Kompletując strój żeglarski, koniecznie pamiętaj o dodatkach. Stanowią one nie tylko modne uzupełnienie, ale też pełnią funkcje zapewniające wygodę. Priorytetem są okulary dla żeglarzy. Promienie słoneczne nie mogą przeszkadzać Ci podczas wyprawy, dlatego okulary powinny całkowicie chronić Cię przed promieniowaniem UV. Niezwykłą cechą okularów dla żeglarzy jest zastosowanie w ich budowie pływającej komory powietrznej. Dzięki tej nowoczesnej technologii nie grozi im zatopienie. Ponadto soczewki są odporne na zarysowania, co sprawia, że okulary w niezastąpiony sposób będą Ci służyć przez wiele lat! Oprócz zaskakujących rozwiązań poprawiających poziom wygody użytkowania, klienci zwracają uwagę na wizualną stronę dodatków. Szeroki wachlarz modeli, kolorów i kształtów gwarantuje, że każdy żeglarz znajdzie okulary w sam raz dla siebie. Połączenie funkcjonalności i nowoczesnego stylu jest możliwe.

Żeglowanie z głową

Niezależnie od pogody, ochrona głowy jest szczególnie ważna. Miękka w dotyku dzianinowa czapka na chłodniejsze dni, czapka z daszkiem dodatkowo chroniąca przed słońcem czy żeglarska z nausznikami – wybierz dodatek, który w optymalny sposób zadba o Twój komfort. Najważniejsze, żeby czapka była maksymalnie dopasowana do kształtu głowy. Żeglarz nie może martwić się o to, że silny wiatr porwie ją ze sobą! Dlatego warto zdecydować się na model z paskiem pod podbródkiem. Wygodną opcją jest możliwość jego odpięcia i zamontowania wtedy, kiedy wymagają tego warunki atmosferyczne. Warto, żeby okrycie posiadało wodoodporne wykończenie. Dzięki temu niestraszne będą Ci ulewy. Jeżeli z kolei Twój wybór padnie na czapkę z daszkiem, weź pod uwagę, że dobrze, aby była ona stworzona specjalnie dla żeglarzy. Oznacza to, że powinna mieć wbudowaną wewnątrz opaskę utrzymującą ją na miejscu i odprowadzającą wilgoć ze skóry. Świetnym rozwiązaniem są również elementy odblaskowe. Zapewnią Ci widoczność i bezpieczeństwo podczas żeglarskich aktywności.

Pewny krok

Odpowiedni buty żeglarskie to obowiązkowy element żeglarskiego stroju. Nie ma opcji, żeby marynarz czuł się dobrze w niewygodnym obuwiu! Warto zaopatrzyć się np. w buty wykonane z neoprenu na gumowej podeszwie. Muszą być przede wszystkim elastyczne, wodoodporne, stabilne i zachowujące odpowiednią przyczepność. Idealne dopasowanie i optymalną wygodę osiągniesz dzięki regulowanym paskom i zawiniętej podeszwie. Wyposażony w odpowiednią odzież żeglarską i praktyczne dodatki możesz bez przeszkód realizować swoją pasję!