Kiedy Twój iPhone wymaga wymiany?

Być może widziałeś najnowsze i najlepsze dodatki do oferty iOS i zacząłeś się zastanawiać, czy nadszedł czas na aktualizację. Być może Twój iPhone miał już kilka bliskich kontaktów z ziemią, może wpadł kiedyś do wody i od pewnego czasu dzieją się z nim jakieś dziwne rzeczy? Jest jeszcze więcej innych oznak, że musisz wymienić iPhone’a, ale skąd możesz wiedzieć, że to już ten czas? W tym krótkim artykule znajdziesz kilka informacji, dzięki którym łatwiej będzie Ci podjąć decyzję odnośnie wymiany swojego telefonu na nowszy model.

1. Gdy Twój iPhone jest nieodwracalnie uszkodzony

Niektórzy użytkowników telefonów iPhone są tak bardzo z nimi związani, że jedynym powodem do wymiany telefonu na nowy mogą być nieodwracalne uszkodzenia. Wypadki, takie jak wstrząsy lub upadki, mogą trwale uszkodzić iPhone’a. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, być może jedynym sposobem wyjścia z sytuacji będzie wymiana telefonu na nowy. Niezależnie od tego, czy Twój iPhone skoczył ze spadochronu ze znacznej wysokości, czy zanurkował głęboko w wannie, uszkodzenia nie zrobią z niego niezniszczalnego bohatera, ale kandydata do wymiany.

Uwaga: pamiętaj, że Apple podniosło swoje standardy wodoodporności, zaczynając od iPhone’a X. Oznacza to, że żaden iPhone wydany przed 2017 rokiem nie radzi sobie tak dobrze w warunkach zanurzenia w wodzie.

Z drugiej strony, może przez jakiś czas będziesz mógł żyć z pękniętym ekranem lub niezbyt dobrze działającym głośnikiem. Niektórzy użytkownicy są całkowicie zadowoleni z tymczasowych napraw, które wydłużają żywotność ich urządzenia, zamiast od razu wymieniać je na nowe.

2. Brak aktualizacji iPhone iOS

Kiedy Apple ogłosił iOS 13, właściciele iPhone’a 6 byli rozczarowani, że wsparcie oprogramowania dla iPhone’a 6 i wcześniejszych modeli zostanie porzucone. W tej i podobnych sytuacjach wielu użytkowników zdecydowało się na aktualizację swoich iPhone’ów. Większość popularnych aplikacji nie udostępnia aktualizacji dla starszych wersji iOS. Użytkownicy nie mieliby dostępu do aplikacji takich jak Google, Twitter ani prawie żadnej innej popularnej aplikacji na iPhone’a lub iPada.

Jest to jeden z największych powodów, dla których użytkownicy wymieniają iPhone’a, i dobry znak, aby wiedzieć, że ty też powinieneś.

3. Nieusuwalne złośliwe oprogramowanie

Niektóre uszkodzenia są nie do naprawienia. Oprócz uszkodzenia sprzętu zaawansowane złośliwe oprogramowanie może przejąć Twój iPhone, zachęcając Cię do szukania pomocy we wsparciu Apple.

Chociaż Apple zapewnia solidne zabezpieczenia dla urządzeń z systemem iOS, niektóre ataki są w stanie ominąć te zabezpieczenia i zaatakować serce urządzenia. Takie ataki mogą nawet uniemożliwić dostęp do aplikacji i iMessage.

Gdy koszt naprawy jest wyższy niż w przypadku nowego urządzenia, możesz pomyśleć o zakupie nowego iPhone’a.

4. Nowy iPhone to nowe funkcje

Kuszące nowe funkcje i funkcje mogą być wystarczającym powodem do wymiany. Czy chcesz ulepszyć swoją prezentację na Instagramie za pomocą najlepszego aparatu na rynku, czy też streamować programy na najwyraźniejszym ekranie iPhone’a? Nowe funkcje w nowych telefonach są coraz częściej brane pod uwagę jako powód wymiany sprzętu na nowy. Pamiętaj jednak, żeby przed wymianą starego iPhone’a wykonać kopię zapasową, wyeksportować kontakty, i usunąć wszystko ze starego telefonu przed jego utylizacją.