Jak usunąć konto Google? Krok po kroku

Jak usunąć konto Google? Jest to coraz częściej wyszukiwana fraza w Google i nic w tym dziwnego, ponieważ z roku na rok wzrasta świadomość odnośnie inwigilacji ludzi przez wielkie koncerny. W tym poradniku dowiesz się jak krok po kroku usunąć konto na platformie giganta z Mountain View.

Jak usunąć konto Google

Z roku na rok w sieci pojawia się coraz to więcej materiałów oraz publikacji dotyczących bezpieczeństwa oraz inwigilacji. Firmy technologiczne posuwają się coraz dalej i praktycznie na każdym kroki zbierają informacje o swoich użytkownikach. Wydaje mi się, że nie byłoby nic w tym złego, ponieważ korzystamy z ich usług za darmo, lecz posuwają się one o krok dalej. Większość z nich sprzedaje pozyskane dane firmom trzecim, które mogą je przetwarzać w dowolny sposób. Niestety, jeśli ktoś nie zgadza się z tego typu działaniami, to jedynym rozwiązaniem jest po prostu niekorzystanie z danej usługi i usunięcie z niej konta.

Co wiąże się z usunięciem konta Google?

Jak sami widzicie jedynym rozwiązaniem sytuacji, w której nie zgadzacie się na to, aby Google Was szpiegowało jest usunięcie konta. Jednakże należy sobie zadać pytanie co się z tym wiąże, bowiem często ludzie korzystają z różnych usług i nawet o tym nie wiedzą.

  • utrata wszystkich danych i treści, które były zapisane na koncie między innymi e-maili, plików, notatek, zdjęć czy dat w kalendarzu,
  • utrata dostępu do usług, w których była możliwość zalogowania się przy użyciu konta Google np. Dysku, Gmaila czy Kalendarza,
  • utrata dostępu do subskrypcji oraz treści kupionych za pomocą swojego konta Google,
  • wszystkie dane, które były zapisane w przeglądarce internetowej Chrome zostaną usunięte,
  • jeśli masz smartfon z Androidem, to stracisz możliwość pobierania aplikacji z Google Play,
  • stracisz dostęp do swojego adresu mailowego na platformie Gmail.

Zabezpieczenie danych

Przed usunięciem konta Google warto zabezpieczyć swoje dane, które znajdowały się na różnych kontach. Można przesłać ważne maile na nową skrzynkę pocztową, ściągnąć pliki, które znajdują się na Dysku Google, przekopiować zapisane daty z kalendarza, czy pobrać zdjęcia z aplikacji Zdjęcia Google. Co więcej, chyba każdy chociaż raz skorzystał na jakimś portalu możliwości zalogowania się przy pomocy konta Google. Usuwając konto na tej platformie nie będzie można się zalogować do serwisu, więc warto ustawić tam nową formę logowania.

Jak usunąć konto Google?

W momencie, w którym wszystkie kopie zapasowe zostały już zrealizowane, to można przystąpić do realizacji usunięcia konta Google.

  1. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na nie w przeglądarce internetowej (najlepiej na komputerze),
  2. W panelu użytkownika, który znajduje się po lewej strony należy wybrać Dane i personalizacja,
  3. Kolejnym i przedostatnim krokiem, jest wybranie w sekcji Pobierz lub usuń swoje dane albo zaplanuj, co ma się z nimi stać kliknij Usuń usługę lub swoje konto
  4. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie usunięcia konta

Jak usunąć konto Google - krok po kroku

Na koniec muszę dodać, że jeśli w ciągu kilku dni się rozmyślicie, to nic straconego. Przez pewien okres można konto odzyskać, ponieważ nie zostaje ono od razu usunięte. Jeśli chcesz to zrobić, to wystarczy się na nie zalogować. Co więcej, mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości odnośnie pytania jak usunąć konto Google.