Drukarki wielofunkcyjne – czym się charakteryzują

Czy w domowym, czy też firmowym biurze prócz tradycyjnego drukowania wykonywane są również inne prace biurowe. Należą do nich skanowanie czy też kserowanie. Zamiast kupować osobno drukarkę, skaner czy kopiarkę można zainwestować w jeden sprzęt zwany urządzeniem wielofunkcyjnym lub drukarką wielofunkcyjną. Czym się ono charakteryzuje i co warto o nim wiedzieć?

Czym charakteryzują się drukarki wielofunkcyjne?

Mimo że nie wszystkie dokumenty drukujemy tak licznie, jak kiedyś, to klasyczne wydruki wciąż są niezbędne nie tylko w urzędach, ale i w codziennej pracy biura. Drukarka czy skaner to jedno z podstawowych urządzeń biurowych, które można znaleźć w każdej firmie. Samo drukowanie jednak nie wystarcza – skanowanie i kserowanie odbywa się równie często. I tutaj właśnie przydatna staje się drukarka wielofunkcyjna.

Urządzenie wielofunkcyjne to sprzęt łączący cechy kilku urządzeń. Zamiast kupować je osobno, można połączyć w jednym urządzeniu funkcję drukowania, skanowania, kopiowania czy faksu. Oprócz tego za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego można pracować w sieci bezprzewodowej, drukować zdjęcia z tabletu czy telefonu oraz plików z pendrive’a, karty pamięci czy e-maila. Tego typu sprzęt umożliwia również skanowanie na pendrive czy drukowanie z pamięci aparatu cyfrowego. Dzięki jednemu sprzętowi można zaoszczędzić miejsce w domu czy w biurze, a także wygodnie korzystać tylko z jednego urządzenia do wykonywania wielu czynności. Wystarczy dobrać drukarkę wielofunkcyjną idealnie do swoich potrzeb.

Jakie są rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych?

Wśród urządzeń wielofunkcyjnych można wyróżnić drukarki wielofunkcyjne atramentowe oraz drukarki wielofunkcyjne laserowe. Drukarki atramentowe mają zazwyczaj korzystną cenę, wyróżniają się wysoką jakością druku w kolorze, ale przez swoją niższą wydajność, są polecane do użytku domowego lub do wykorzystania w małych firmach, w których nie drukuje się tysięcy stron dziennie.

Drukarka na biurku.

Z kolei laserowe urządzenia wielofunkcyjne są bardzo wydajne i energooszczędne, przez co polecane są do dużych firm, w których sporo się drukuje. Odznaczają się także wysoką jakością wydruku, ale sam sprzęt jest bardziej kosztowny.

Prócz wyboru samego rodzaju urządzenia, warto też zastanowić się nad swoimi potrzebami względem drukarki wielofunkcyjnej. Czy masz zamiar drukować tylko w czerni, czy również w kolorze? Na tej podstawie możesz wybrać sprzęt dla siebie. Pamiętaj, że odpowiednie urządzenie wielofunkcyjne może świetnie usprawnić pracę w Twoim domowym lub firmowym biurze.

Drukarki wielofunkcyjne atramentowe – jakie mają możliwości?

Jeśli poszukujesz sprzętu do wykorzystania w warunkach domowych lub niewielkiej firmie, lepszym wyborem okaże się urządzenie wielofunkcyjne atramentowe. Wiele modeli tego typu znajdziesz na stronie: https://tonatuszu.pl/drukarki/wielofunkcyjne-atramentowe. Drukarka wielofunkcyjna atramentowa to sprzęt idealny w przypadku mało lub umiarkowanie intensywnego użytkowania oraz wystarczająco wydajne w niewielkim biurze. Dzięki temu urządzeniu możesz uzyskać świetne efekty w drukowaniu kolorowych zdjęć i obrazów. Drukarki te są również nieskomplikowane pod względem materiałów eksploatacyjnych. Możesz do nich użyć kartridża lub też samodzielnie uzupełniać atrament.