Randki online – jak bezpiecznie komunikować się z nowo poznaną osobą?

Zaczynasz randki w sieci, a portale internetowe wciąż pozostają dla Ciebie tajemnicą? Podpowiemy, co musisz wiedzieć, aby randkowanie stało się bezpiecznie i przyjemne. Jeśli szukasz miejsca odpowiedniego dla siebie, z pewnością przewertowałeś różne portale randkowe. Przyznamy szczerze, że najlepszym jest Buziak.pl. To miejsce bezpieczne, bezpłatne i dodatkowo bardzo intuicyjne w obsłudze.

Jak bezpiecznie działać na portalach randkowych?

Chcesz zacząć randki w sieci? Oto kilka porad, zanim pochłoną Cię portale randkowe! O czym musisz pamiętać?

Udostępnianie numeru telefonu w portalu randkowym

Chociaż podanie numeru telefonu lub osobistego adresu e-mail może nie wydawać się szkodliwe, jeszcze nie rób tego. Być może rozmawiałeś przez jakiś czas online ze swoją nową sympatią, jednak nadal jest ona obca, dopóki nie spotkasz się w prawdziwym życiu. Ludzie mogą tworzyć w Internecie pozory, które w rzeczywistości nie są zgodne z ich prawdziwym życiem. Zachowaj ostrożność, by nie zdradzać w Internecie wszystkiego, co może łączyć Cię z Twoją tożsamością. Można nawet nie podawać nikomu swojego nazwiska, dopóki data nie zostanie ustalona.

Bezpieczne randki w sieci – uważaj na catfishing

Catfish to zjawisko, które może pojawić się na każdym portalu randkowym Zależy po prostu od człowieka! Catfishing sam w sobie jest innym rodzajem oszustwa. Catfishing ma miejsce, gdy użytkownik przyjmuje tożsamość kogoś innego. Ta taktyka jest wykorzystywana przez internetowych drapieżników, aby nakłonić ludzi do romantycznego związku online. Catfishers zawsze będą wymyślać wymówki, dlaczego nie mogą się z tobą spotkać, porozmawiać przez telefon lub spotkać się przez kamerę internetową. Jeśli profil użytkownika wydaje się zbyt piękny, aby mógł być prawdziwy, prawdopodobnie tak jest.

Randki w prawdziwym życiu

Upewnij się, że twoje randki (szczególnie pierwsze spotkanie) odbywają się w miejscu publicznym, w którym znajdują się inne osoby, które mogą pomóc, jeśli sprawy zaczną się psuć. Poza tym Twoja randka nadal nie będzie miała Twojego adresu domowego. Powiedz bliskiemu przyjacielowi o dacie, dokąd jedziesz, jak długo spodziewasz się tam być, kim jest dana osoba i jej numer telefonu.