Czy można sprzedać dom w trakcie budowy – to możliwe

czy można sprzedać dom w trakcie budowy?

W życiu czasami bywa, że plany nam się zmieniają. Często rozpoczynając budowę, lub kupując mieszkanie jesteśmy w jednym momencie życia.Po kilku latach kiedy nasze bloki powstaną i dostaniemy mieszkanie w stanie deweloperskim, lub gdy będzie już widać zarys naszego domu, nasze plany się zmieniają.Czasami nie chcemy już danego mieszkania lub nie wiążemy swojej przyszłości z danym miastem czy miejscem. Oczywiście wtedy możemy dowiedzieć się czy można sprzedać dom w trakcie budowy lub czy możliwa jest sprzedaż domu w stanie deweloperskim.

Sprzedaż domu w stanie deweloperskim – czy można sprzedać dom w trakcie budowy?

Sprzedaż domu w stanie deweloperskim jest prostsza. Znajdziemy na niego na pewno więcej chętnych. W końcu w takim domu nie zostało, aż tyle pracy. Często wystarczy pomalować ściany, zakupić podstawowe sprzęty i urządzić mieszkanie. To tak jak zakup nowego mieszkania czy domu, tylko nic nie musimy przerabiać, a urządzać od początku.

Ludzie chętnie kupują takie mieszkania, ponieważ nie muszą męczyć się z budową a mają gotowy dom, często z ogródkiem, tylko do wykończenia. Wiadomo, wartość takiego domu nie jest tak duża jak urządzonego, jednak nie musimy tracić czasu na urządzanie. To również oszczędność pieniędzy. Poza tym często nowi nabywcy wolą sami urządzić dom od początku do końca.

 Jeśli chodzi o sprzedaż domu w trakcie budowy będzie trochę trudniej. Niewiele osób się na to decyduje. Koszt takiego domu to nie tylko to co muszą Wam zapłacić, ale także koszt dokończenia budowy i urządzenia domu. Jednak, jeśli budujecie dom w ładnej okolicy, przyjazny rodzinie to zapewne w końcu znajdziecie nabywców. Wystarczy dobrze przedstawić ofertę sprzedaży.

 Jeśli więc zastanawiacie się i wpisujecie w wyszukiwarkę: czy można sprzedać dom w trakcie budowy lub sprzedaż domu w stanie deweloperskim my podpowiadamy. Tak jest to możliwe. W pierwszym przypadku należy się jednak liczyć, że możemy dłużej szukać potencjalnych nabywców. Nie jest to jednak nie do zrobienia.